R.-K. Scholengemeenschap St.-Canisius | Almelo Tubbergen | VMBO HAVO VWO
Home

Klankbordgroepen

Elke klas kiest in de eerste vier weken van het nieuwe schooljaar een klassen­verte­genwoordiger. De klassenvertegenwoordigers van alle klassen van een klassenlaag vormen samen de klankbordgroep van dat leerjaar. Gestreefd wordt naar klankbordgroepen van 6 tot 10 leerlingen. Eventueel wordt de klankbordgroep aangevuld  met leerlingen die door de teamleider, in overleg met mentoren, worden geselecteerd. Een klankbordgroep is dus een groep leerlingen die alle leerlingen van die klassenlaag vertegenwoordigen.

Elke klankbordgroep vergadert drie à vier keer per jaar, samen met de teamleider en een (wisselende) mentor. De agenda voor de klankbordgroepvergadering wordt opgesteld door de teamleider, in overleg met de andere deelnemers aan de vergadering. Op de agenda staan allerlei zaken die de leerlingen bezighouden en zaken waarover bijvoorbeeld de teamleider graag de mening van de leerlingen wil weten.

De verslagen van de klankbordvergadering gaan naar de leden van de klankbordgroep, de docenten van het betreffende team, de leden van de locatieleerlingenraad, de locatiedirecteur en diegenen die onderwerp van gesprek zijn geweest in de vergadering.